NTMC083NP10M5L
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTMC083NP10M5L
JLCPCB Part #
C2902235
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-Channel + 1 P-Channel 100V 3.1W 4.5A 4V 4pF 525pF 8.4nC@10V 83mΩ@10V 88pF N-Channel + P-Channel SOIC-8 MOSFETs ROHS