NCV8720BMT105TBG
MFR.Part #
NCV8720BMT105TBG
JLCPCB Part #
C893313
Package
WDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.05V 110mV@(350mA) 24uVrms 350mA 5.5V 70dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive WDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS