NCV59151DS33R4G
MFR.Part #
NCV59151DS33R4G
JLCPCB Part #
C898772
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 13.5V 3.3V 300mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive D2PAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS