NCV5500DT33RKG
MFR.Part #
NCV5500DT33RKG
JLCPCB Part #
C603959
Package
DPAK-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 3.3V 500mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection DPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS