NCV1117DT20RKG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV1117DT20RKG
JLCPCB Part #
C904581
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.07V@(800mA) 1A 20V 2V 4.5mA 70dB Fixed Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS