NCP130AMX105TCG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP130AMX105TCG
JLCPCB Part #
C892093
Package
XDFN-6-EP(1.2x1.2)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.05V 150mV@(300mA) 300mA 40uVrms 5.5V 80dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable XDFN-6-EP(1.2x1.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS