NCP1117ST15T3G
MFR.Part #
NCP1117ST15T3G
JLCPCB Part #
C233410
Package
SOT-223
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V@(800mA) 1.5V 10mA 1A 20V 73dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS