NCP103AMX285TCG
MFR.Part #
NCP103AMX285TCG
JLCPCB Part #
C891986
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 150mA 2.85V 5.5V 60uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS