MC79M12CDTRKG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC79M12CDTRKG
JLCPCB Part #
C67852
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0℃~+125℃ 1 1.1V@(500mA) 12V 35V 500mA 60dB@(120Hz) Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS