MC79L12ACDR2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC79L12ACDR2G
JLCPCB Part #
C233402
Package
SOIC-8
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS