MC79L12ABPRAG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC79L12ABPRAG
JLCPCB Part #
C512986
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS