MC78PC28NTR
MFR.Part #
MC78PC28NTR
JLCPCB Part #
C3750899
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 2.8V 200mV@(100mA) 30uVrms 35uA 70dB@(1kHz) 9V Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators