MC78M18CTG
MFR.Part #
MC78M18CTG
JLCPCB Part #
C897069
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 100uV 18V 35V 500mA 53dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS