MC78M15ACDTG
MFR.Part #
MC78M15ACDTG
JLCPCB Part #
C173756
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 15V 2V 30V 500mA 70dB@(120Hz) 90uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS