MC78L18ACPRAG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78L18ACPRAG
JLCPCB Part #
C903147
Package
TO-92
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 150uV 18V 3.1mA 33V 48dB@(120Hz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS