MC78L15ACP-FS
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78L15ACP-FS
JLCPCB Part #
C3750207
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 2.1mA 35V 60dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS