MC78L15ABDR2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78L15ABDR2G
JLCPCB Part #
C233224
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V@(40mA) 100mA 15V 30V 39dB@(120Hz) 6.5mA 90uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS