MC78L12ACPRAG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC78L12ACPRAG
JLCPCB Part #
C603286
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃ 1 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 6.5mA 80uV Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS