MC74LCX16240DT
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC74LCX16240DT
JLCPCB Part #
C6989613
Package
TSSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 1.5ns@3.3V,50pF 20uA 24mA 24mA 2V~3.6V 4 4 74LCX Tri-State TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers