MC33275ST-2.5T3G
MFR.Part #
MC33275ST-2.5T3G
JLCPCB Part #
C233212
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 125uA 12V 160uVrms 2.5V 260mV@(300mA) 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS