MC33275D-3.3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MC33275D-3.3G
JLCPCB Part #
C897753
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 1 125uA 13V 160uVrms 260mV@(300mA) 3.3V 300mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS