MBRB20100CTG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MBRB20100CTG
JLCPCB Part #
C90225
Package
D2PAK-3
Description
-65℃~+175℃@(Tj) 1 Pair Common Cathode 100V 100uA 10A 150A 950mV@20A D2PAK-3 Switching Diodes ROHS