LP2951CDM-3.3R2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LP2951CDM-3.3R2G
JLCPCB Part #
C480795
Package
Micro8
Description
-40℃~+125℃@(TA) 1 100mA 120uA 126uVrms 3.3V 30V 450mV@(100mA) Fixed、Adjustable PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive Micro8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS