KA79M15TU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA79M15TU
JLCPCB Part #
C3752011
Package
TO-220-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(500mA) 15V 35V 3mA 500mA 59dB@(120Hz) Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS