KA78R12CTSTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA78R12CTSTU
JLCPCB Part #
C3744516
Package
TO-220F-4
Description
-20℃~+80℃ 1 10mA 12V 1A 35V 500mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TO-220F-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS