FQAF5N90
MFR.Part #
FQAF5N90
JLCPCB Part #
C3291292
Package
TO-3PF
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.55nF 145pF 17pF 2.3Ω@10V 4.1A 40nC@10V 5V 900V 90W N-Channel TO-3PF MOSFETs ROHS