FQA27N25
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQA27N25
JLCPCB Part #
C898217
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 210W 250V 27A 49pF 50nC@10V 5V 83mΩ@10V TO-3P MOSFETs ROHS