FQA15N70
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQA15N70
JLCPCB Part #
C3281807
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 15A 3.63nF 300W 35pF 390pF 560mΩ@10V 5V 700V 90nC@10V N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS