FGY75T120SWD
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGY75T120SWD
JLCPCB Part #
C20047184
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 150A 171ns 2.32mJ 204ns 214nC@15V 234pF 29.6pF 2V@75A,15V 300A 42ns 5.6V@75mA 5mJ 6.331nF 714W FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS