FGY75T120SQDN
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGY75T120SQDN
JLCPCB Part #
C898206
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1.2kV 1.95V@75A,15V 1.96mJ 137pF 150A 242pF 300A 332ns 399nC 4.5V@0.4mA 6.25mJ 64ns 790W 9.06nF 99ns FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS