FDPF20N50FT
MFR.Part #
FDPF20N50FT
JLCPCB Part #
C556443
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 20A 260mΩ@10V 3.39nF 38.5W 40pF 500V 5V 65nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS