FDP047N08
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDP047N08
JLCPCB Part #
C464163
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 117nC@10V 164A 268W 3.5V 3.7mΩ@10V 410pF 7.08nF 75V 870pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS