FDD1600N10ALZD
MFR.Part #
FDD1600N10ALZD
JLCPCB Part #
C3281251
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 100V 14.9W 160mΩ@3.4A,10V 2.8V@250uA 225pF@50V 3.61nC@10V 6.8A TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS