FDA16N50LDTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDA16N50LDTU
JLCPCB Part #
C898049
Package
TO-3PN-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.945nF 16.5A 205W 45nC@10V 500V 5V TO-3PN-3 MOSFETs ROHS