FCHD040N65S3-F155
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCHD040N65S3-F155
JLCPCB Part #
C604994
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 136nC@10V 4.5V 4.74nF 40mΩ@10V 417W 59pF 650V 65A TO-247-3 MOSFETs ROHS