FCH072N60
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCH072N60
JLCPCB Part #
C898119
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 125nC@10V 3.5V 4.43pF 481W 5.89nF 600V 72mΩ TO-247-3 MOSFETs ROHS