BZX79C3V6-T50A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX79C3V6-T50A
JLCPCB Part #
C895321
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 15uA@1V 3.4V~3.8V 3.6V 500mW 90Ω DO-35 Zener Diodes ROHS