BZX79C16-T50A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX79C16-T50A
JLCPCB Part #
C895312
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 40Ω 500mW 50nA@11.2V DO-35 Zener Diodes ROHS