74LCX240MTCX
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74LCX240MTCX
JLCPCB Part #
C6018
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 1.5ns@3.3V,50pF 10uA 2 24mA 24mA 2V~3.6V 4 74LCX Tri-State TSSOP-20 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS