74F544SCX
MFR.Part #
74F544SCX
JLCPCB Part #
C3587530
Package
SOP-24
Description
0℃~+70℃ 15mA 2 4.5V~5.5V 64mA 74F 8 Bidirectional Tri-State SOP-24 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers