74ACTQ16240SSC
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
74ACTQ16240SSC
JLCPCB Part #
C3754320
Package
SSOP-48
Description
-40℃~+85℃ 24mA 24mA 4 4 4.5V~5.5V 5.1ns@5V,50pF 74ACTQ 80uA Tri-State SSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS