AMS1117-1.8V (LX)
Extended
Manufacturer
lingxingic
MFR.Part #
AMS1117-1.8V (LX)
JLCPCB Part #
C49246852
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃ 1 1.45V@(1A) 1.8V 18V 1A 2mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS