PH35V220M8X11
MFR.Part #
PH35V220M8X11
JLCPCB Part #
C49232888
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.6A@100kHz 11.5mm 18mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 220uF 3.5mm 35V 8mm Polymer ±20% Plugin,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS