PA16V560M6X9
MFR.Part #
PA16V560M6X9
JLCPCB Part #
C48935356
Package
Plugin,D6.3xL9mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 16mΩ@100kHz 2.5mm 2000hrs@105℃ 4.1A@100kHz 560uF 6.3mm 9mm Polymer ±20% Plugin,D6.3xL9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS