JVE16V10M4X6
MFR.Part #
JVE16V10M4X6
JLCPCB Part #
C48615110
Package
SMD,D4xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 16V 2000hrs@105℃ 3Ω@100KHz 4mm 5.7mm 60mA@100KHz ±20% SMD,D4xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS