JVB16V1500M10X10
MFR.Part #
JVB16V1500M10X10
JLCPCB Part #
C51018387
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1.19A@100kHz 10.5mm 10mm 1500uF 16V 2000hrs@105℃ 60mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS