HR1117V-3.3
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
HR1117V-3.3
JLCPCB Part #
C54560864
Package
SOT-89
Description
1 1.1V@(1A) 15V 1A 2mA 3.3V Fixed Positive Thermal shutdown SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS