LD501PCSOT-25
MFR.Part #
LD501PCSOT-25
JLCPCB Part #
C5359423
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 118mV@(250mA) 12.5uVrms 2.5V 229uA 250mA 5.5V 74dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS