Z8F3221AN020EG
Extended
Manufacturer
Zilog
MFR.Part #
Z8F3221AN020EG
JLCPCB Part #
C2640855
Package
LQFP-44(10x10)
Description
-40℃~+105℃ 10bit 20MHz 2KB 31 32KB 3V~3.6V 8 Bit Built-in FLASH eZ8 LQFP-44(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS