Z8F0880HJ020SG
MFR.Part #
Z8F0880HJ020SG
JLCPCB Part #
C2640791
Package
SSOP-28-208mil
Description
0℃~+70℃ 1.8V~3.6V 10bit 20MHz 23 2KB 8 Bit 8KB Built-in FLASH eZ8 SSOP-28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS